Szlakami Beskidu Makowskiego – 18.11.2017 r.

Połowa listopada może się nam kojarzyć z krótkim dniem i nieprzewidywalną, jesienną pogodą. Tym niemniej, w ubiegłych latach organizowaliśmy wycieczki w tym terminie i często były to ciekawe widokowo i poznawczo wyprawy. Oczywiście, spacerując nierzadko po błotnistych ścieżkach, ale w towarzystwie urokliwych szadzi, mgieł i jak zwykle serdecznej atmosfery przyjacielskiego spotkania. Nie żałowaliśmy tamtych sobót wspólnie spędzonych, więc mieliśmy nadzieję, że i w tym roku może być podobnie. Niestety, te mniej przyjemne doświadczenia w pełni się sprawdziły. Błota było aż nadto, mgła skutecznie przesłoniła odleglejsze widoki, a szadzi, czy śniegu ani na lekarstwo. Pozostała jedynie przyjemność ze spotkania i pogawędzenia o wielu bliskich nam sprawach i planach na przyszły rok. W zaproszeniu na wyjazd zaproponowałem dwie alternatywne trasy, zostawiając uczestnikom wycieczki wybór podyktowany własnymi możliwościami i oczekiwaniami. Przenieśmy się zatem na mapę Beskidu Makowskiego , by w jego północnej części odnaleźć Myślenice i Palczę. Te miejscowości wyznaczyły rejon wędrówek, dla których wskazałem dwa warianty :

  1. Palcza – Myślenice, czerwonym tzw. Małym Szlakiem Beskidzkim. Początek na zatoce autobusowej  w okolicy kościoła w Palczy. Koniec na parkingu przy boisku K.S. Dalin w Myślenicach – Zarabiu (skrzyżowanie ulic: Zdrojowej i Piłsudskiego). Trasa liczyła ok. 22 km. Szczegóły tutaj.
  2. Pętla od parkingu (jak wyżej) w Myślenicach prowadząca podejściem szlakiem czerwonym na Śliwnik, po czym zejście szlakiem zielonym przez Chełm. Trasa liczyła ok. 13 km. Szczegóły tutaj.

Oba warianty spotkały się z zainteresowaniem. Jak pokazują fotografie dokumentujące te trasy, warunki i towarzyszące klimaty były bardzo podobne.

palcza_2017__min

Z zaproszenia na wyjazd :

Z Blachowni, z pod kościoła parafialnego przy ul. Sienkiewicza wyjedziemy o godzinie 5.00.

Podobnie jak przy poprzednich wyjazdach w góry informuję, że KKTA oferuje jedynie logistyczne przygotowanie wycieczki, związane z zapewnieniem transportu i przekazaniem niezbędnych informacji w zakresie zagospodarowania dnia. Z formalnego punktu widzenia, wszyscy wyjeżdżamy indywidualnie, współdzieląc jedynie koszty przejazdu. Za bezpieczeństwo i konsekwencje związane ze zdarzeniami losowymi, każdy wyjeżdżający odpowiada osobiście. Kwestie ubezpieczenia, posiadania polisy i zakresu jej działania, pozostają w zakresie własnych decyzji. Proponowane trasy stanowią jedynie sugestie pomocne przy wyborze opcji spaceru. Można decydować się na indywidualny, autorski wariant, byleby zdążyć na umówiony czas i miejsce odjazdu autobusu.  Opis zamieszczony na blogu oferuje informacje o odwiedzanej okolicy i praktyczne wskazówki ułatwiające sprawną organizację czasu i efektywne poruszanie się w terenie.

Dla użytkowników urządzeń do nawigacji turystycznej GPS przygotowałem do pobrania mapę kompatybilną z programami OruxMaps i TwoNav oraz ślady proponowanych tras zapisane w formacie gpx.

Share Button
Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacja, Sport i turystyka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.