Z Zakopanego w Tatry – 18.08.2018 r.

Cel kolejnej wycieczki był dość pretensjonalny – Zakopane, a miejscem spacerów szlaki Tatrzańskiego Parku Narodowego. Mimo to warto raz w roku zajrzeć w Polskie Tatry. Podobnie jak w poprzednich latach nie sugerowałem żadnych tras mając przeświadczenie, że wszyscy wyjeżdżający dobrze znają tę okolicę i mierząc swoje możliwości, oczekiwania oraz zastane w górach warunki, będą w stanie wybrać najdogodniejszy dla siebie wariant spaceru. By łatwiej było sprostać temu wyzwaniu zachęciłem do przejrzenia map oraz zapoznania się z planem Zakopanego . Planowanie trasy z wyliczeniem czau przejścia, wygenerowanym profilem wysokościowym wraz z dodatkowymi informacjami i możliwością wydruku szczegółów można było przygotować pod tym linkiem.Pomysły na wędrówkę były mocno zróżnicowane, o czym świadczą zamieszczone w galeriach fotografii dokumentacje tras. Pogoda dopisała, więc dobrych wspomnień z wyjazdu pozostanie wiele.

zakopane_2018__min

Z zaproszenia na wyjazd :

Z Blachowni wyjedziemy z pod kościoła parafialnego przy ul. Sienkiewicza, o godzinie 4,30. Autobus dowiezie nas w rejon dzielnicy Bystre, na zatokę przystankową położoną w okolicach skrzyżowania ulic Oswalda Balzera i Mieczysława Karłowicza, skąd po niespełna 20-to minutowym spacerze można podejść do węzłów szlaków turystycznych w Kuźnicach. Na czas wędrówki będziemy dysponowali co najmniej 9 godzinami, co jak zwykle decyduje o momencie wyjazdu autobusu w drogę powrotną. Ten szczegół precyzyjnie zostanie ustalony przed dojazdem do Zakopanego. Inaczej niż w ostatnich latach będzie usytuowane końcowe miejsce zbiórki. Aby nie czynić zamieszania na przystankach komunikacji miejskiej, zejdziemy na parking bezpośrednio do stojącego tam przez cały dzień autobusu, który będzie parkował na jednej z zatok postojowych położonych przy Alei 3 Maja. To niemal centrum Zakopanego o optymalnej dostępności dotarcia z rożnych kierunków, jak również z końcowych przystanków BUS-ów, z których również można skorzystać, wracając spoza granic miasta.

Planując swoją aktywność pamiętajmy o bezpieczeństwie i liczmy się z własnymi możliwościami tak, by w porę wrócić na umówioną godzinę i miejsce odjazdu autobusu. Nie zapomnijmy o niezbędnym wyposażeniu odpowiednim dla wysokogórskiej wędrówki, prawdopodobieństwie nagłych zmian pogody i warunków terenowych na szlakach. Pomocą w optymalnym przygotowaniu mogą służyć aktualizowane codziennie informacje publikowane przez TOPR oraz Portal Tatrzański.

Podobnie jak przy poprzednich wyjazdach w góry informuję, że KKTA oferuje jedynie logistyczne przygotowanie wycieczki, związane z zapewnieniem transportu i przekazaniem niezbędnych informacji w zakresie zagospodarowania dnia. Z formalnego punktu widzenia, wszyscy wyjeżdżamy indywidualnie, współdzieląc jedynie koszty przejazdu. Za bezpieczeństwo i konsekwencje związane ze zdarzeniami losowymi, każdy wyjeżdżający odpowiada osobiście. Kwestie ubezpieczenia, posiadania polisy i zakresu jej działania, pozostają w zakresie własnych decyzji. Proponowane trasy stanowią jedynie sugestie pomocne przy wyborze opcji spaceru. Można decydować się na indywidualny, autorski wariant, byleby zdążyć na umówiony czas i miejsce odjazdu autobusu.  Opis zamieszczony na blogu oferuje informacje o odwiedzanej okolicy i praktyczne wskazówki ułatwiające sprawną organizację czasu i efektywne poruszanie się w terenie. Tym razem wybieramy się w strefę przygraniczną, co zobowiązuje do posiadania ważnego dokumentu tożsamości.

 

Share Button
Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacja, Sport i turystyka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.