Czchów – Lipnica Murowana 08.10.2022 r.

Nadchodząca jesień jak co roku ubarwiła krajobrazy niezwykłymi kolorami. Dostrzeżemy je nawet w najbliższym sąsiedztwie, ale prawdziwe piękno przyroda oferuje miłośnikom górskich pejzaży. Okazją do zmierzenia się z takim wyzwaniem, stała się wędrówka po Beskidzie Wyspowym w rejonie Pogórza Rożnowskiego, z dojazdem do miejscowości Czchów i powrotem autobusu z Lipnicy Murowanej. Rzut oka na mapę turystyczną oraz napotkane w internecie informacje o obu wspomnianych miejscowościach zachęcają do bliższego poznania tej okolicy. Można było ten cel w pełni osiągnąć wędrując trasą prezentowaną tutaj. W sugerowanej wersji liczyła ok. 19,5 km, przy czasie przejścia ok 6,5 godziny, z sumą podejść 650 m. Choć można było ją skrócić o ok. 1,5 km, pogoda i zastane warunki prowokowały do dłuższego spaceru . Pomiędzy miejscem dojazdu i odjazdu autobusu nie napotkaliśmy schronisk, czy punktów gastronomicznych. Jednak dziewięciogodzinny postój autobusu w Lipnicy Murowanej dał realną szansę na znalezienie miejsca na posiłek przed odjazdem. Pozwolił również na poznanie historycznych zabytków Czchowa i Lipnicy, co obok interesujących pejzaży zostało utrwalone w autorskich galeriach fotografii linkowanych poniżej.

20221008_lipnica_min_1

Informacje dla wyjeżdżających :

Odjazd autobusu z Blachowni z pod kościoła przy ulicy Sienkiewicza o godzinie 4.30 (wyjazd z Częstochowy 30 minut wcześniej). Godzina i miejsce odjazdu (prawdopodobnie parking przy tzw. nowym cmentarzu) z Lipnicy Murowanej zostanie podane przez kierowcę przed opuszczeniem pojazdu.

Informuję, że autor postu jest jedynie koordynatorem procedur logistycznych związanych z przygotowaniem projektu w zakresie zapewnienia transportu i przekazania niezbędnych informacji, co do optymalnego zagospodarowania czasu pozostającego do dyspozycji od przyjazdu do momentu powrotu. Niniejszy wpis nie stanowi oferty uczestnictwa w imprezie o charakterze turystycznym, w rozumieniu zapisów ustawy z dnia 1 lipca 2018 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Informujący o wyjeździe nie dostarcza żadnych materiałów, nie zapewnia opieki przewodnika turystycznego lub pilota, ani licencjonowanego opiekuna grupy i nie pobiera żadnego wynagrodzenia. Przekazuje jedynie w imieniu przewoźnika informacje o trasie przejazdu i czasowym rozkładzie jazdy w zakresie świadczenia usług przy przewozie osób. Pasażerowie autobusu wyjeżdżają indywidualnie, nie uczestnicząc w przedsięwzięciu mającym charakter imprezy instytucjonalnie zorganizowanej, a współdzieląc jedynie koszty transportu, co stanowi o bezpośredniej i indywidualnej akceptacji umowy w trybie usługi transportu zbiorowego. Za bezpieczeństwo i konsekwencje związane ze zdarzeniami losowymi, każdy wyjeżdżający odpowiada osobiście. Kwestie ubezpieczenia, posiadania polisy i zakresu jej działania, pozostają w gestii osobistych, indywidualnych decyzji. Świadczący usługi transportowe obejmuje swoją polisą ubezpieczeniową pasażerów w zakresie oferowanej usługi. Proponowane na blogu informacyjnym trasy spaceru lub wskazywane interesujące miejsca, stanowią jedynie sugestie pomocne przy wyborze opcji zagospodarowania wolnego czasu.  Można decydować się na indywidualny, autorski wariant (nawet wysiadając na ustalonym z kierowcą przystanku, innym niż docelowe miejsce przybycia autobusu), byleby zdążyć na umówiony czas i miejsce odjazdu. Opis zamieszczony na blogu zawiera informacje o odwiedzanej okolicy oraz praktyczne wskazówki ułatwiające sprawną organizację planowanych przedsięwzięć.

Share Button
Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacja, Sport i turystyka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.