Czerwcowe projekty górskich wycieczek

Odbieram sporo pytań dotyczących wyjazdowych propozycji na najbliższe miesiące. Rozumiem powody ich stawiania i mając dodatkowo na uwadze troskę o optymalne wykorzystanie autobusu, chciałbym przekazać informacje o projektowanych terminach i miejscach wyjazdu w czerwcu bieżącego roku. Zaplanowałem na czerwiec dwa wyjazdy, by wykorzystać korzystne warunki, jakie teoretycznie oferuje ta pora roku, oraz sprostać oczekiwaniom wielu osób, które sugerowały takie rozwiązanie. Spójrzmy zatem na kalendarz i turystyczne mapy :

  • 02 czerwca – wyjazd w Góry Stołowe z docelowym miejscem dojazdu i powrotu do miejscowości Karłów. Patrząc na mapę, można zauważyć bardzo bliskie położenie Szczelińca, jak również dostępne sąsiedztwo Białych Skał, Skalnych Grzybów czy Błędnych Skał. Atrakcji wystarczy na cały dzień, wędrując na przykład trasami prezentowanymi tutaj, lub tutaj. Nie są to szlaki wysokogórskie, ale widoki i piękno otaczającej przyrody warte jest poznania tej niezwykłej krainy, będącej przecież jednym z polskich parków narodowych. W miarę wygodny dojazd przez Opole i Kłodzko, liczący z Blachowni około 230 km, nie powinien przy obecnym stanie dróg być przeszkodą, choć wcześniej sądziłem inaczej.
  • 23 czerwca – wyjazd na Słowację, na Małą Fatrę . Mimo, że dwukrotnie przemierzaliśmy szlaki Małej Fatry, wiele jeszcze zostało do poznania i zobaczenia. Przypomnijmy zatem nasze wyjazdy z 2013 i 2016 roku. Fotografie dostępne w galeriach oraz wspomnienia zachęcają, by znów  rzucić okiem na te pejzaże, dojść na nowe ścieżki, a tym, którzy wówczas nie byli z nami – by się na Fatrę wybrać. Spójrzmy zatem na mapę,  odnajdując na niej miejscowość Biely Potok, gdzie dojedzie autobus i poznaną wcześniej Stefanową, gdzie będzie oczekiwał na parkingu. Taka lokalizacja pozwoli na przykład na pokonanie tej trasy, ale jak widać krótsze i inne warianty są również możliwe.

Więcej szczegółów, w formule tradycyjnych postów przed wyjazdami zamieszczę wkrótce.

czerwiec_2018_min

 

Share Button
Ten wpis został opublikowany w kategorii Sport i turystyka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.