Ekstremalna Droga Krzyżowa 2022

edk_2022_min1

Już po raz trzynasty, tradycyjnie z piątku na sobotę przed Niedzielą Palmową, więc w tym roku 8 kwietnia, na ponad 1 100 trasach w Polsce i na świecie odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Uczestnicy wyruszą na wyznaczone trasy po mszy świętej o godz. 20:00. Przed wyruszeniem w drogę będzie można nabyć mapą z opisem trasy, oraz tegorocznymi rozważaniami Nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Organizator oferuje również specjalną aplikację na telefony komórkowe.

EDK to forma osobistej, modlitewnej wędrówki, to rozważanie misterium męki Pańskiej poza murami kościelnymi. W trakcie nocnego, ponad 40-to kilometrowego marszu uczestnicy mają czas na refleksje i naprawdę bliskie, bardzo indywidualne spotkanie z Chrystusem. To piękne ubogacenie rekolekcji wielkopostnych. Motto tegorocznej EDK, to „Droga Pojednania”, tak potrzebnego obecnie w Polsce i na świecie.

Spoglądając na mapy tras dostrzeżemy, że jedna z nich prowadzi przez Blachownię, mając swój początek w Kochcicach, a koniec pod Jasnogórskim Klasztorem. Jej koordynator – Janusz Wojtyna zaprasza gorąco do zmierzenia się z tym projektem, jak również do drugiego przedsięwzięcia, któremu patronuje – EDK Św. Anna – Częstochowa.

Na obu trasach zaznaczaliśmy jako KKTA swoją obecność. Zapewne i w tym roku nie będzie inaczej.

edk_2022_min2

 

Share Button
Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.