Rajd rowerowy z LGD „Zielony Wierzchołek Śląska” – 21.07.2013 r.

Z przyjemnością informujemy, że 21 lipca 2013 r. wyruszymy „ROWEREM PO ZIELONYM WIERZCHOŁKU ŚLĄSKA”.  
Trasa ok. 40 km,   prowadzić będzie przez  Hutkę, Wilkowiecko, Opatów,  Zwierzyniec I, Konieczki, Złochowice.
Co nas czeka?  – lasy, zbiorniki wodne, sielskie widoki z najwyższych wzniesień naszego obszaru, wiatraki, łany zbóż i może ostatnie truskawki.
Uprzedzamy, że trasa nie należy do najłatwiejszych – leśne dukty, polne drogi, dużo piachu, mało asfaltu, liczne podjazdy,  a do tego chmary komarów… Mamy nadzieję, że takie trudy  nie zrażą sympatyków Zielonego Wierzchołka Śląska. Zatem do zobaczenia na starcie wycieczki w niedzielę o godz. 10.00 przy Zalewie Zakrzew w Kłobucku. Uczestnikom zapewniamy folderki z mapką, pamiątki, wspólne grillowanie, miłe towarzystwo !!!

lgd_kl_2013_min

Jak zwykle wszystkie obietnice złożone na zaproszeniu zostały spełnione. Ba, nawet z nawiązką, gdyż pogoda, jak na tegoroczne lato i weekendowy czas, była wyśmienita, a niespodzianki bardzo interesujące i wyjątkowo smakowite. Te ostatnie to truskawki „wysłodzone” letnim słońcem wprost z uprawy pod Wilkowieckiem i kończący rajd grill. Niespodziankami dla ducha i intelektu było zwiedzanie zakładu Maskpol w Konieczkach i kościoła w Wilkowiecku. Jak w zaproszeniu, wycieczce towarzyszyły piękne, rozległe widoki, niczym ilustracje do strof bliskich sercu o „polach malowanych zbożem rozmaitem, wyzłacanych pszenicą, posrebrzanych żytem… . ” Gryki, „jak śnieg białej”, również nie zabrakło. Obiecane piachy i pagórki dodały uroku urozmaicając trasę. Tylko komary jakoś nie dopisały. Ale może to i dobrze.  Mapa i folder przygotowany przez organizatorów rajdu jest do pobrania ze strony internetowej LGD Zielony Wierzchołek Śląska, a ślad przebytej trasy w formacie gpx dla urządzeń gps – tutaj. Resztę można obejrzeć w galerii fotografii, która choć stanowi jakiś materialny dokument, powie niewiele o radości ze spotkania dawno niewidzianych przyjaciół z rowerowych wojaży. A te chwile są równie cenne, jak poznawanie nowych miejsc i ich dziejów. Za tę możliwość  z serca dziękujemy Ci Bożenko.

Jarek Bernat zaprasza również do galerii swoich zdjęć z rowerowej wycieczki

Share Button
Ten wpis został opublikowany w kategorii KKTA 2 z wordpress.com. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Rajd rowerowy z LGD „Zielony Wierzchołek Śląska” – 21.07.2013 r.

  1. Darek pisze:

    Te pyszne truskawki były z plantacji z Nabokowa. :-)

Dodaj komentarz