„Ścieżka w Obłokach” i „Sky Bridge 721″ ; Dolni Morava pod Śnieżnikiem – 13.04.2024 r.

Mając możliwość skorzystania z dojazdu na terytorium Republiki Czeskiej, pojawiła się okazja poznania interesujących atrakcji turystycznych jakimi są najdłuższy na świecie, bo liczący 721 metrów most linowy dla pieszych, przewieszony między górskimi szczytami Pasma Śnieżnika nad prawie stumetrową doliną oraz wzniesioną obok ażurową, wyniosłą konstrukcję zwaną „Ścieżką w Obłokach„. Towarzyszyły im jeszcze dodatkowe oferty i ciekawostki skierowane w stronę turystów, ale te dwa obiekty są w tym rejonie najbardziej oblegane przez odwiedzających. Wyjeżdżający zapoznali się wcześniej z informacjami dostępnymi na linkowanych poniżej stronach internetowych oraz z kosztami biletowanych atrakcji. Oczywiście spacery i wędrówki okolicznymi ścieżkami, po których prowadzą liczne szlaki pisze i rowerowe nie wymagały takiej zapobiegliwości i obciążeń finansowych. Miejscowe publikatory sugerują odwiedzającym kilka opcji, ale jak zwykle pozwoliłem sobie dodać własne sugestie jak aktywnie zagospodarować dzień. Zainteresowani mostem i ścieżką mogli z miejsca postoju autobusu po 4,5 km spaceru dotrzeć do najbardziej interesujących obiektów trasami : pierwszą lub drugą. Można było również podejść do dolnej stacji wyciągu krzesełkowego Śnieżnik i ponad 380 metrów różnicy wzniesień pokonać wygodnie i szybko. Będąc już na górze, w pierwszej kolejności należało skierować się na „Ścieżkę w Obłokach” a później na „most” ze względu na wymuszony na nim kierunek przejścia. Z mostu na parking można było zejść trasą prezentowaną tutaj. Rezygnując z płatnych atrakcji, ale zaspakajając ciekawość przez obejrzenie ich z zewnątrz, można było przejść malowniczą , niemal 16-to kilometrową pętlę spacerową. Decydując się na pełną ofertę, należne opłaty najlepiej było (taniej niż na miejscu) dokonać drogą internetową, rezerwując bilety kilka dni przed planowanym wyjazdem. Wykupując bilety na miejscu trzeba dysponować bankową kartą płatniczą.

sky_bridge_2024_min_1

Pozostałe informacje przekazane przed wyjazdem :

Odjazd autobusu z Blachowni, z pod kościoła przy ulicy Sienkiewicza o godzinie 5.00 (wyjazd z Częstochowy 30 minut wcześniej). Godzina odjazdu z miejsca postoju zostanie podana przez kierowcę przed opuszczeniem pojazdu.

Pamiętajmy o konieczności posiadania przy sobie dokumentu tożsamości. Przydatne mogą być jakieś zasoby miejscowej gotówki lub bankowa karta płatnicza i dodatkowe jednodniowe ubezpieczenie turystyczne, które można zakupić drogą internetową na przykład tutaj, albo wybrać najkorzystniejszą ofertę na portalu „Rankomat.pl” . Prognozę pogody można śledzić tutaj.

Informuję wyjeżdżających, że autor postu jest jedynie koordynatorem procedur logistycznych związanych z przygotowaniem projektu w zakresie zapewnienia transportu i przekazania niezbędnych informacji, co do optymalnego zagospodarowania czasu pozostającego do dyspozycji od przyjazdu do momentu powrotu. Niniejszy wpis nie stanowi oferty uczestnictwa w imprezie o charakterze turystycznym, w rozumieniu zapisów ustawy z dnia 1 lipca 2018 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Informujący o wyjeździe nie dostarcza żadnych materiałów, nie zapewnia opieki przewodnika turystycznego lub pilota, ani licencjonowanego opiekuna grupy i nie pobiera żadnego wynagrodzenia. Przekazuje jedynie w imieniu przewoźnika informacje o trasie przejazdu i czasowym rozkładzie jazdy w zakresie świadczenia usług przy przewozie osób. Pasażerowie autobusu wyjeżdżają indywidualnie, nie uczestnicząc w przedsięwzięciu mającym charakter imprezy instytucjonalnie zorganizowanej, a współdzieląc jedynie koszty transportu, co stanowi o bezpośredniej i indywidualnej akceptacji umowy w trybie usługi transportu zbiorowego. Za bezpieczeństwo i konsekwencje związane ze zdarzeniami losowymi, każdy wyjeżdżający odpowiada osobiście. Kwestie ubezpieczenia, posiadania polisy i zakresu jej działania, pozostają w gestii osobistych, indywidualnych decyzji. Świadczący usługi transportowe obejmuje swoją polisą ubezpieczeniową pasażerów w zakresie oferowanej usługi. Proponowane na blogu informacyjnym trasy spaceru lub wskazywane interesujące miejsca, stanowią jedynie sugestie pomocne przy wyborze opcji zagospodarowania wolnego czasu.  Można decydować się na indywidualny, autorski wariant (nawet wysiadając na ustalonym z kierowcą przystanku, innym niż docelowe miejsce przybycia autobusu), byleby zdążyć na umówiony czas i miejsce odjazdu. Opis zamieszczony na blogu zawiera informacje o odwiedzanej okolicy oraz praktyczne wskazówki ułatwiające sprawną organizację planowanych przedsięwzięć. Zgłoszenie na listę rezerwacji miejsc jest równoznaczne z przyjęciem i akceptacją treści prezentowanej powyżej.

Share Button
Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacja, Sport i turystyka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.