Wieczorne i niedzielne bieganie.

Na pytanie, czy nadal biegamy, odpowiadam – tak. Niezmiennie od prawie ośmiu lat. Liczebność grupy bywa różna, gdyż obowiązki zawodowe, czy domowe, a w letnim okresie rajdy rowerowe, czasem zmieniają ustalony porządek. Czas niedzielnych wycieczek rowerowych powoli dobiega końca, więc znów będzie nas więcej w grupie biegaczy  Jeżeli zły los nie będzie burzył planów, spotykamy się w każdy wtorek i czwartek, w godzinach wieczornych na parkingu obok plebanii (ul. Sienkiewicza) o godzinie 19.30, a w niedziele – w południe, na mostku, przy drodze na Cisie (ul. Ks. Kubowicza) o 12.00. Zachęcamy również do spacerów. Tak z kijkami trekingowymi jak i bez.

Co jakiś spróbujemy urozmaicać nasze niedzielne joggingi bieganiem poza granicami Blachowni. Próbką tego pomysłu było styczniowe obiegnięcie Jeziora Turawskiego (szczegóły tutaj).

Większość z nas, którzy przed laty rozpoczęli w ten sposób przygodę z bieganiem, ma za sobą starty w biegach maratońskich. Czekamy na kolejnych chętnych, z którymi z przyjemnością podzielimy się naszymi doświadczeniami. Regularny jogging wzmacnia organizm, podnosi odporność na zakażenia wirusowe, redukuje stres i pozwala z większym optymizmem zmagać się z codziennymi przeciwnościami. Biegających i tych, którzy na razie nas obserwują, zapraszam do zaglądania do serwisu rejestrującego i archiwizującego nasze poczynania. Szczegóły są dostępne tutaj.

nb_minBiegającym polecam link do interesujących filmów instruktażowych, przygotowanych przez lekkoatletę – olimpijczyka Marcina Nowaka .

Share Button
Ten wpis został opublikowany w kategorii KKTA 2 z wordpress.com, Sport i turystyka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz