Spacerem w Masyw Pilska – 25.01.2020 r.

Uznałem przed wyjazdem, że nie ma potrzeby przywoływać dylematów związanych z przygotowaniem zimowego wyjazdu w góry. Wielokrotnie przy takich okazjach dzieliłem się na tym forum obiektywnymi ograniczeniami i wyzwaniami, które zmuszają do specyficznej logistyki przedsięwzięcia i nakładają na wyjeżdżających dodatkową troskę o bezpieczeństwo i realistyczne planowanie tras spaceru. Biorąc te założenia pod uwagę, zaproponowałem na koniec stycznia wyjazd do Korbielowa, z zamiarem spaceru szlakami w Masywie Pilska. Taki wybór był uwarunkowany dogodnym dojazdem do miejsca na zaparkowanie autobusu, stosunkowo dobrą dostępnością szlaków dla turystyki pieszej nawet w okresie zimowym (czas ferii szkolnych) oraz funkcjonalnym schroniskiem na Hali Miziowej. Te oczekiwania i przypuszczenia w pełni się spełniły. Słoneczna pogoda i niewielki, jak na tę porę roku śnieg, uatrakcyjniły wędrówkę. Tym niemniej, na parkingu mogliśmy się przekonać, że nawet trochę lodu stanowi poważną przeszkodę dla autobusu, co trzeba brać pod uwagę przy planowaniu kolejnych zimowych wycieczek. Trasy spaceru były praktycznie wolne od niespodzianek. Planując je, można było skorzystać z mapy, lokalizując zaznaczony na niej parking. Wyruszając z tego miejsca, zmierzyliśmy się z propozycjami sugerowanymi poniżej :

Kolejną opcją dostępną dla obu wariantów było dotarcie jedynie do schroniska i powrót.

Wszystkie sugestie spotkały się z zainteresowaniem, a dokumentację fotograficzną ze spaceru można przejrzeć w prezentowanych poniżej galeriach.

pilsko_2020__min

Z zaproszenia na wyjazd :

Z Blachowni wyruszymy z pod kościoła parafialnego przy ul. Sienkiewicza o godzinie 5.00. Godzina wyjazdu w drogę powrotną, zostanie ustalona przed opuszczeniem autobusu, zakładając 15-to godzinny reżim czasu pracy kierowcy.

Podobnie jak przy poprzednich wyjazdach w góry informuję, że KKTA jest jedynie koordynatorem procedur logistycznych związanych z przygotowaniem wycieczki, w zakresie zapewnienia transportu i przekazania niezbędnych informacji co do optymalnego zagospodarowania dnia. Informujący o wyjeździe nie zapewnia opieki przewodnika turystycznego lub pilota, ani licencjonowanego opiekuna grupy. Z formalnego punktu widzenia, wszyscy wyjeżdżamy indywidualnie, nie uczestnicząc w przedsięwzięciu mającym charakter imprezy instytucjonalnie zorganizowanej, a współdzieląc jedynie koszty przejazdu. Za bezpieczeństwo i konsekwencje związane ze zdarzeniami losowymi, każdy wyjeżdżający odpowiada osobiście. Kwestie ubezpieczenia, posiadania polisy i zakresu jej działania, pozostają w gestii własnych decyzji. Świadczący usługi transportowe obejmuje swoją polisą ubezpieczeniową pasażerów w zakresie świadczonej usługi. Proponowane trasy stanowią jedynie sugestie, pomocne przy wyborze opcji spaceru.  Można decydować się na indywidualny, autorski wariant, byleby zdążyć na umówiony czas i miejsce odjazdu autobusu.  Opis zamieszczony na blogu oferuje informacje o odwiedzanej okolicy i praktyczne wskazówki ułatwiające sprawną organizację planowanych przedsięwzięć i efektywne poruszanie się w terenie. Zgłoszenie chęci uczestnictwa w wyjeździe jest równoznaczne ze znajomością treści tego wpisu, oraz z wyrażeniem zgody na przedstawione warunki. Tym razem trasa może prowadzić poza granicę Polski. W związku z tym, proszę pamiętać o posiadaniu przy sobie ważnego dokumentu tożsamości. Wskazanym byłoby również wykupienie na ten dzień polisy ubezpieczeniowej, pokrywającej koszty ewentualnej akcji ratowniczej, którą korzystnie można zawrzeć sięgając na przykład tutaj.

Dla korzystających z turystycznej nawigacji satelitarnej przygotowałem do pobrania pliki ze śladami proponowanych tras, oraz z mapą, kompatybilną min. z aplikacjami : OruxMaps i TwoNav.

Share Button
Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacja, Sport i turystyka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.