Jacek Chudy – pożegnanie

Na przestrzeni lat, którym towarzyszyło istnienie tego bloga, rejestrującego działania podejmowane w ramach projektu Katolickiego Klubu Turystyki Aktywnej, osoba Jacka Chudego wielokrotnie gościła w treści zamieszczanych postów. O dokonaniach i troskach mu towarzyszących, pisałem wiele razy. Był z nami, współtworzył tę działalność, a my z radością uczestniczyliśmy w różnych przedsięwzięciach, które organizował. Wystarczy wspomnieć Przełajowe Ósemki, niedzielne i cotygodniowe bieganie, wyjazdy z OSIR-em, rocznicowe – listopadowe spotkania, by uświadomić sobie jak mocno splatały się nasze losy. I nagle życie Jacka zgasło, jak ogień świecy zdmuchnięty wichrem złego losu. Był przyjacielem, kolegą, znajomym. Dla wszystkich dobrym człowiekiem, zawsze gotowym oferować pomoc i słowo wsparcia. Bezinteresownie służył gminnej społeczności, niejednokrotnie odbierając w zamian gorzkie inwektywy. Myśleliśmy że czas złagodzi ból i znów będziemy się cieszyć nadchodzącą wiosną. Jednak okrutna wiadomość o Twojej Jacku śmierci pogrążyła, te nadzieję w niebycie. Cóż możemy Ci teraz ofiarować poza modlitwą, wspomnieniem i oczekiwaniem, że Twoje rozterki i ból niezrozumienia przyniosą jakieś dobro. Odpoczywaj w pokoju, a Stwórca ważący ludzkie słabości ze służbą i oddaniem bliźniemu, niech nie szczędzi Ci łaski i miłosierdzia.

jchZechciejmy uczestniczyć w ostatniej drodze naszego Przyjaciela. Ceremonia pogrzebowa będzie miała miejsce we czwartek 5 stycznia i rozpocznie się o godzinie 14-tej w kościele p.w. Najświętszego Zbawiciela w Blachowni – Błaszczyki, ul. Kościuszki 99.

Msze święte od KKTA w intencji śp. Jacka będą miały miejsce w kościele parafialnym p.w. św Michała Archanioła (ul. Sienkiewicza) w dniach : 11, 20 i 24 stycznia o godzinie 17.00 ( tzw. intencje zbiorowe) oraz indywidualnie w ostatnią niedzielę sierpnia – 27-mego (tradycyjna data Przełajowej Ósemki), o godzinie 7.30. Również w kościele p.w. Najświętszego Zbawiciela zostaną odprawione dwie msze  święte : 26.06.2023 r. godz 18.00 i 02.07.2023 r. godz. 8.30

Share Button
Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.