Spacer ścieżkami Beskidu Śląskiego – 17.11.2018 r.

Pewien niepokój towarzyszył oczekiwaniu na wyjazd. Jego powodem była pogoda, która choć w poprzedzające dni dobra, miała diametralnie się zmienić. Jednak sobota była tym ostatnim, słonecznym dniem, przed nadejściem słotnej, zimowej aury. Mieliśmy więc miłą niespodziankę, która sprzyjała wędrówce ścieżkami Beskidu Śląskiego. Trasa prowadziła z Wisły Nowej Osady do Ustronia Polany. Te okolice już odwiedzaliśmy, ale tym razem popularne turystycznie Soszów, czy Czantoria nie pojawiły się na szlaku. Rzućmy okiem na mapę i skoncentrujmy uwagę na drogę nr. 942, od której w obrębie osiedla Nowa Osada – Brzyszki odchodzi w kierunku wzniesień Czupel i Smrekowiec zielony pieszy szlak turystyczny. Tym odcinkiem rozpoczęliśmy spacer, by później zmienić kolor szlaku na żółty, który przez Trzy Kopce Wiślańskie i Przytulisko Telesforówka prowadził do szlaku niebieskiego. Za niebieskimi znakami przez Świniorkę i  Orłową dotarliśmy do skrzyżowania ze szlakiem zielonym, odchodzącym w okolice stacji kolejowej PKP Ustroń-Polana, gdzie na placu parkingowym oczekiwał autobus. Pokonaną trasę, prezentowałem w zaproszeniu na wyjazd tutaj lub tutaj (strona do wydruku), zaś raport z jej przejścia jest dostępny pod tym linkiem.

wisla_20181117__min

Z zaproszenia na wyjazd :

Wyjedziemy z Blachowni, jak zwykle z pod kościoła parafialnego przy ul. Sienkiewicza o godzinie 5.30. Godzinę odjazdu autobusu w drogę powrotną ustalimy precyzyjnie przed wyjściem na szlak.

Podobnie jak przy poprzednich wyjazdach w góry informuję, że KKTA oferuje jedynie logistyczne przygotowanie wycieczki, związane z zapewnieniem transportu i przekazaniem niezbędnych informacji w zakresie zagospodarowania dnia. Z formalnego punktu widzenia, wszyscy wyjeżdżamy indywidualnie, współdzieląc jedynie koszty przejazdu. Za bezpieczeństwo i konsekwencje związane ze zdarzeniami losowymi, każdy wyjeżdżający odpowiada osobiście. Kwestie ubezpieczenia, posiadania polisy i zakresu jej działania, pozostają w zakresie własnych decyzji. Proponowane trasy stanowią jedynie sugestie pomocne przy wyborze opcji spaceru. Można decydować się na indywidualny, autorski wariant, byleby zdążyć na umówiony czas i miejsce odjazdu autobusu.  Opis zamieszczony na blogu oferuje informacje o odwiedzanej okolicy i praktyczne wskazówki ułatwiające sprawną organizację czasu i efektywne poruszanie się w terenie.

Dla użytkowników do nawigacji satelitarnej przygotowałem do pobrania plik ze śladem proponowanej trasy oraz mapę kompatybilną min z aplikacjami OruxMaps i TwoNav.

Share Button
Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacja, Sport i turystyka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.