Z OSIR-em w Beskidy – 20.05.2023 r.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Blachowni zaprosił w sobotę, 20 maja na wyjazd do Rycerki Górnej. To kontynuacja projektu, który zapoczątkował w 2014 roku św.p. Jacek Chudy, obejmując stanowisko prezesa OSIR-u. Pamiętając o nim, o jego dorobku, który nam pozostawił i dotykających go boleśnie przeciwnościach, karmionych jadem lekceważenia, kłamstwa i zawiści, mieliśmy sposobność, czy to modlitwą pod napotkanymi na trasie krzyżami, czy dobrym słowem podziękować i raz jeszcze wrócić do chwil, które wspólnie z nim spędzaliśmy.

Oferta została skierowana do mieszkańców Gminy Blachownia, ale w miarę wolnych miejsc w autobusie, również do zainteresowanych spoza Blachowni. Szczegółowe informacje zostały zamieszczone na stronie internetowej OSiR Blachownia.

Oprócz propozycji dwóch tras prezentowanych na stronie OSIR-u, które w całości prowadziły znakowanymi szlakami pieszymi, można można było wyznaczyć ciekawą opcję pośrednią, z odcinkiem w obszarze Rezerwatu Przyrody „Śrubita”, gdzie wzdłuż ścieżki osadzono tablice informacyjne oraz stosowne oznaczenie. Ta opcja liczyła ok. 14,5 km, przy sumie podejść 550 – 670 m i czasie przejścia ok. 6 godzin (szczegóły tutaj lub tutaj). Można ją było uatrakcyjnić o podejście pod Krzyż Jubileuszowy na Bendoszce Wielkiej, przedłużając tę trasę o nieco ponad kilometr i pół godziny czasu przejścia (szczegóły tutaj) lub jeszcze bardziej – podchodząc na szczyt Wielkiej Raczy. Zdjęcia dokumentujące wędrówkę zostały zamieszczone w autorskich galeriach, z linkiem poniżej.

osir_2023_min_1

Share Button
Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacja, Sport i turystyka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.