Zakopane – 25.06.2022 r.

Zwykle na tatrzańskie wycieczki z Zakopanego wybieraliśmy schyłek lata lub początek jesieni. W tym roku zdecydowaliśmy na porzucenie tej tradycji, choć samą logistykę wyjazdu planowaliśmy pozostawić bez zmian. Jednak problemy z zaparkowaniem autobusu spowodowały trochę opóźnienia i konieczność rozpoczęcia wędrówki z Alei 3-go Maja, skąd również wyruszyliśmy w drogę powrotną. Mimo tego zamieszania udało się zmierzyć z większym lub mniejszym sukcesem z zamierzonymi planami, które tym razem bez jakichkolwiek sugestii pozostały w zakresie własnych pomysłów. Pomocą posłużyły : plan Zakopanego oraz mapy Tatrzańskiego Parku Narodowego. Dodatkowo, otwierając portale : mapy.cz lub mapę szlaków turystycznych, można było przed wyjazdem łatwo i szybko wyznaczyć trasę spaceru, uzyskując wszystkie niezbędne informacje o jej przebiegu. Pomocą w odpowiednim przygotowaniu posłużyły również aktualizowane codziennie informacje publikowane przez TOPR oraz Portal Tatrzański.

Fotoreportaże dokumentujące dokonane wybory tras i przebieg wędrówki, są dostępne w autorskich galeriach fotografii, linkowanych poniżej.

zakopane_2022_min_1

Z zaproszenia na wyjazd :

Z Blachowni wyjedziemy o godzinie 4.30, z pod kościoła parafialnego przy ulicy Sienkiewicza. Godzinę odjazdu autobusu z Zakopanego ustali kierowca przed opuszczeniem pojazdu przez podróżujących. Na wędrówkę można zaplanować 9 godzin, gdyż w takim reżimie czasu pracy kierowcy będzie realizowany przejazd autobusu.

Podobnie jak przy poprzednich wyjazdach w góry informuję, że KKTA jest jedynie koordynatorem procedur logistycznych związanych z przygotowaniem projektu, w zakresie zapewnienia transportu i przekazania niezbędnych informacji, co do optymalnego zagospodarowania dnia. Informujący o wyjeździe nie zapewnia opieki przewodnika turystycznego lub pilota, ani licencjonowanego opiekuna grupy. Z formalnego punktu widzenia, wszyscy wyjeżdżają indywidualnie, nie uczestnicząc w przedsięwzięciu mającym charakter imprezy instytucjonalnie zorganizowanej, a współdzieląc jedynie koszty transportu. Za bezpieczeństwo i konsekwencje związane ze zdarzeniami losowymi, każdy wyjeżdżający odpowiada osobiście. Kwestie ubezpieczenia, posiadania polisy i zakresu jej działania, pozostają w gestii własnych decyzji. Świadczący usługi transportowe obejmuje swoją polisą ubezpieczeniową pasażerów w zakresie oferowanej usługi. Proponowana trasa stanowi jedynie sugestię, pomocną przy wyborze opcji spaceru.  Można decydować się na indywidualny, autorski wariant, byleby zdążyć na umówiony czas i miejsce odjazdu. Opis zamieszczony na blogu zawiera informacje o odwiedzanej okolicy oraz praktyczne wskazówki ułatwiające sprawną organizację planowanych przedsięwzięć i efektywne poruszanie się w terenie.

Zgłoszenie chęci uczestnictwa w wyjeździe jest równoznaczne ze znajomością treści tego wpisu, oraz z wyrażeniem zgody na przedstawione warunki.

Share Button
Ten wpis został opublikowany w kategorii Sport i turystyka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.